Zwrot biletów na koncert Bon Jovi

Gdańsk, 19 czerwca 2013 r., PGE Arena

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zwrot biletów na koncert Bon Jovi

Post autor: Twisted Sister »

Ave Wam i salve!

Nie chcę rozpoczynać dyskusji o tym, czy zwracanie biletów na Bon Jovi w sytuacji nieobecności Rycha jest słusznym zachowaniem godnym fana, czy też nie - zwłaszcza, że nie tylko dziecinada i fochy odstawiane przez Samborskiego uniemożliwiają mi wyjazd na koncert. Chcę tylko zapytać, czy ktoś z forumowiczów próbował już kontaktować się z Eventimem jako dystrybutorem, a MJM Prestige jako organizatorem koncertu, w sprawie sławetnego i wszystkim znanego oświadczenia zespołu Bon Jovi o możliwości sprzedania biletów.

Ja pierwszego maila skierowałam do Eventimu. Oto odpowiedź:
"W związku z tym, że nie otrzymaliśmy od Organizatora oficjalnej informacji o rozpadzie zespołu oraz możliwości zwrotu biletów, rezygnacja z zamówienia jest niemożliwa.
Jesli otrzymamy informację od Organizatora na pewno zostanie ona umieszczona na naszej stronie internetowej."

Od MJM Prestige:
"Postaramy odpowiedzieć na Pani pytanie tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Potrzebujemy jeszcze kilku ustaleń, więc proszę o chwilę cierpliwości."

Późniejsze monitowanie MJM Prestige zostaje przez nich dokumentnie olane.

W takim razie, czy oświadczenie zespołu o sprzedaży biletów ma jakikolwiek sens czy też przełożenie na rzeczywistość...? Miał ktoś podobne doświadczenia, a może komuś bilet udało się zwrócić? A może ktoś ma pomysł, jak wyegzekwować bądź co bądź wolę zespołu...?

Zachęcam do dyskusji :))
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Musisz założyć twittera i tam wszystko napisać. Tak to się teraz załatwia w świecie Bon Jovi, przykłady oczywiście Ryszard i brat nierób. Oczywiście możesz spróbować w jakimś brukowcu jak Jon. :lol:
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Żart trafny, ale niekoniecznie pomocny ;) Jako że Prestige MJM zdają się już nie odpowiadać na pytania zwykłych śmiertelników, może ktoś z ramienia oficjalnego fanklubu mógłby wystąpić z takim pytaniem...?
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Risa
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 16
Rejestracja: 9 listopada 2012, o 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Risa »

Twisted, kiedy otrzymałaś tą odpowiedź od MJM?
Moja z 14 maja brzmi następująco:
Witam,
zgodnie z regulaminem nie przyjmujemy zwrotów biletów zakupionych na koncert BON JOVI w Gdańsku.
Zwrotów można dokonać tylko w przypadku odwołania koncertu.
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

8 maja. Skontaktowałam się z nimi za pośrednictwem Facebooka, bo na maila nie reagowali w ogóle. Od tamtej pory wysyłałam kilka komentarzy pod ich adresem, pytając, jakie jest ostateczne stanowisko w tej sprawie. Zero odpowiedzi.

Zabawne - oficjalne oświadczenie zespołu jest tylko 'dekoracją' strony...
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Trzeba napisać do managementu BJ, tylko oni są w stanie wpłynąć na prestige, by zmienił warunki umowy.
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Tomker pisze:Trzeba napisać do managementu BJ, tylko oni są w stanie wpłynąć na prestige, by zmienił warunki umowy.
Czyli dobrze mówiłem- twitter : p inaczej ja osobiście nie wiem jak rozmawiać z menegmentem bon jovi, nigdzie nie ma nawet konkretnego maila do nikogo. AiG się nie zainteresuje wg mnie... jedynie drogi matt i twiter.
Awatar użytkownika
AlanPolonia
I Believe
I Believe
Posty: 73
Rejestracja: 21 marca 2011, o 09:35
Lokalizacja: Milicz

Post autor: AlanPolonia »

bartekbb23 pisze:ja osobiście nie wiem jak rozmawiać z menegmentem bon jovi, nigdzie nie ma nawet konkretnego maila do nikogo.
Ja zawsze tutaj piszę i zawsze mi odpisują - to jest mail podawany członkom Backstage with JBJ i osobom kupującym bilety przez bonjovi.com

bonjovi@support.sparkart.com
20/06/2010 - London
10/06/2011 - Dresden
17/07/2011 - Udine
19/06/2013 - Gdańsk
Awatar użytkownika
Gloria
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 963
Rejestracja: 4 listopada 2012, o 22:17
Lokalizacja: brać kasę na koncerty?

Post autor: Gloria »

Witam,
zgodnie z regulaminem nie przyjmujemy zwrotów biletów zakupionych na koncert BON JOVI w Gdańsku.
Zwrotów można dokonać tylko w przypadku odwołania koncertu.
Z regulaminem? Czyim? Prestige? Cóż, szkoda, że ich regulamin nie uwzględnia brania pod uwagę komunikatów z oficjalnej strony BJ, którzy twierdzą, że takiego zwrotu dokonać można.

I nie to, że chcę się pozbyć mojego biletu za wszelką cenę bo chodzi mi zasadniczo o jego wymianę i nie powiem, że ta "furtka" w postaci możliwości zwrotu byłaby mi bardzo na rękę. Prestige ewidentnie boi się masowych zwrotów i strat jakie ponieśliby, gdyby musieli zwracać pieniądze, bo przecież zawsze wszystko rozbija się o to. I fajnie, ze w ogóle Wam odpisali, bo ja do dziś nie doczekałam się odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Dziś z Prestige MJM odpisano mi, że 'nie przewidują zwrotu biletów'. Ewidentnie boją się masowego zwrotu biletów, jakby zapomnieli, że większość słuchaczy i tak na koncert pójdzie/pojedzie mimo braku Sambory. Niemniej jednak, ja sobie nie wymyśliłam oficjalnego komunikatu zespołu na temat zwrotu biletów...


Ergo - AlanPolonia, dziękuję bardzo za adres mailowy! Napiszę do managementu, przedstawię sprawę. Zapewne nie odpiszą, ale wówczas ja zrobiłam wszystko, co w mojej mocy... Jaka by nie była ewentualna odpowiedź, dam znać zainteresowanym za pośrednictwem tego tematu ;)
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Twisted Sister, jeżeli mogę zapytać... jak nie uda Ci się zwrócić biletów, to przepadną czy pójdziesz z przymusu? ;)
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Damned pisze:Twisted Sister, jeżeli mogę zapytać... jak nie uda Ci się zwrócić biletów, to przepadną czy pójdziesz z przymusu? ;)
Przepadną, ponieważ i tak z powodów osobistych nie mogę jechać. Chyba, że ktoś, kto ma taką możliwość, zechce je odkupić do tego czasu.
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Twisted Sister pisze:
Damned pisze:Twisted Sister, jeżeli mogę zapytać... jak nie uda Ci się zwrócić biletów, to przepadną czy pójdziesz z przymusu? ;)
Przepadną, ponieważ i tak z powodów osobistych nie mogę jechać. Chyba, że ktoś, kto ma taką możliwość, zechce je odkupić do tego czasu.
Nie zrozum mnie źle, ale kupując bilety, znałaś regulamin i podjęłaś ryzyko, że za parę miesięcy coś może się nie udać. Dodatkowo piszesz, że powodem do zwrotu kasy nie jest absencja Richiego tylko Twoje personal matters.

Mimo wszystko życzę powodzenia! :)
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Tomker pisze:
Twisted Sister pisze:
Damned pisze:Twisted Sister, jeżeli mogę zapytać... jak nie uda Ci się zwrócić biletów, to przepadną czy pójdziesz z przymusu? ;)
Przepadną, ponieważ i tak z powodów osobistych nie mogę jechać. Chyba, że ktoś, kto ma taką możliwość, zechce je odkupić do tego czasu.
Nie zrozum mnie źle, ale kupując bilety, znałaś regulamin i podjęłaś ryzyko, że za parę miesięcy coś może się nie udać. Dodatkowo piszesz, że powodem do zwrotu kasy nie jest absencja Richiego tylko Twoje personal matters.

Mimo wszystko życzę powodzenia! :)
Oczywiście - gdyby nie było oficjalnego komunikatu na stronie zespołu o wiadomej treści, zapewne pogodziłabym się z tym faktem i nie nękała organizatorów, jako że nie jest to mój pierwszy koncert w życiu (byłby to blisko pięćdziesiąty) i znam warunki organizacji takich imprez (o ile nie zostają oficjalnie odwołane, nie ma możliwości zwrotu biletów). Niemniej jednak nie rozumiem sytuacji, w której zespół ogłasza coś oficjalnie, a to nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość - nigdzie nie było sprecyzowane, że możliwość zwrotu będzie indywidualną decyzją organizatora. Bon Jovi swoim autorytetem potwierdziło taką a nie inną możliwość, której nie można wyegzekwować... Tak naprawdę w tej chwili bilety powinni móc oddać wszyscy, którzy i tak nie pojechaliby na koncert, skoro zespół z racji okrojonego składu dał taką możliwość 'podpięcia' się pod absencję RS.

Tak, owszem, moje personal matters ;) Choć zaczynam już nienawidzić tego zwrotu, podobnie jak i Wy wszyscy. Ogólnie nie zamierzam się tłumaczyć z powodów, dla których na BJ nie mogę oraz nie chcę jechać i prosiłam, aby temat nie zmierzał w tę stronę. Powiedzmy, że w tym przypadku I'm just a victim of circumstance - a liczne cyrkumstancje okazały się niekorzystne, wliczając w to absencję i karygodne w moim odczuciu zachowanie jednego z filarów mojego ulubionego od dzieciństwa zespołu.

Dziękuję za życzenia powodzenia ;)
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Twisted Sister pisze: Ergo - AlanPolonia, dziękuję bardzo za adres mailowy! Napiszę do managementu, przedstawię sprawę. Zapewne nie odpiszą, ale wówczas ja zrobiłam wszystko, co w mojej mocy... Jaka by nie była ewentualna odpowiedź, dam znać zainteresowanym za pośrednictwem tego tematu ;)
Zapewne odpiszą i jak znam życie poinformują Cię, iż bardzo im przykro z powodu zaistniałej sytuacji i bardzo żałują tego, że nie mogą Ci pomóc. Zaproponują zwrócenie się do naszego organizatora w celu rozwiązania sprawy. Nasi po raz kolejny stwierdzą, że nie możliwości zwrotu i będziesz nadal w tym samym punkcie. Poza odsprzedażą, nie ma innej opcji odzyskania pieniędzy.
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”